הדפסה

הדיכאון, תלונה שמופיעה יותר ויותר אצל האדם המודרני.
יותר ויותר פציינטים פונים או מופנים על ידי קרובים מודאגים ומתארים מצב של דיכאון, מצבי רוח, שעמום ריקנות חוסר חשק וכיוון בחיים.
"נמאס לי", "אין לי כוח", "אני בדיכאון" אמירות שחוזרות כל כך הרבה פעמים. אך אין דיכאון אחד, אנשים שונים " מדוכאים" בצורות שונות.
אנו פוגשים בדיכאון שהינו תגובת אבל על אובדן. כאשר לעיתים קרובות האדם שסובל מכך אינו יודע בדיוק מה הוא איבד ולמה הוא מגיב כל כך חזק. לעיתים קרובות מופיע הדיכאון כמצב רוח מתמשך, תחושה של חוסר מוטיבציה וכוח
וחוסר ערך עצמי. או הדיכאון שמופיע כחוסר יכולת לשמוח, כמו שאפשר לשמוע בקליניקה: "איפה שכולם מאושרים אני נכנס לדיכאון".
ישנם כאלה שנכנסים לדיכאון כשהם מתאהבים וכאלה שנכנסים לדיכאון בגלל שחיי האהבה לא הולכים, וישנם כאלה שנכנסים לדיכאון באופן פתאומי וללא סיבה נראית לעין, ועוד רבות דרכי הדיכאון.

על פי לאקאן, פסיכואנליטיקאי צרפתי הדיכאון הינו תוצאה של סובייקט שבגד בעצמו: בתשוקותיו, מאווייו, ובאמת הלא מודעת. הוא מסרב לדעת ולהתמודד עם האמת הפנימית שלו וכך הוא הופך לאבוד וחסר כיוון. לכן הדיכאון מלווה לעיתים קרובות בתחושת אשם.

בתקופתנו, תקופת השפע, הסובייקט מופצץ באין סוף אובייקטים ותחליפים שאמורים לפתור את בעיותיו ולהבטיח לו את האושר מבלי שיצטרך להתמודד עם חסר או אובדן. וכך תחליף אחר תחליף, הבטחה ועוד הבטחה האדם המודרני מתנתק, מתמסטל, קונה את עצמו לדעת, זולל מידע ולא שבע, ולבסוף נותר מאוכזב, לא מסופק ועם תחושת אשם.

הבדידות והשעמום הן תוצאה של הסתגרות וניתוק מהזולת ומהלא מודע בחיי האהבה.

תשלום עבור פניה לטיפול

Nefeshnet Payment
Name:
Email:
alt
| + - | RTL - LTR

All photos credit to ImageBase

Contact Nefeshnet: (972) 050-5629799

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.