הדפסה

בגיל ההתבגרות, הגוף מתמלא תחושות חדשות ועזות. תחושות אלה מאפשרות קשרים מיניים, היכולים להגיע עד כניסת נערה להריון בלתי מתוכנן. עובדה זו יכולה להוביל, לפעמים, למשבר או למהפך. למה עליה להיכנס למיניות בדרך קשה כל כך?

כדי להבין מה קורה לנערות, חשוב שהן תוכלנה לעבד את אבדן התבניות הבטוחות בהן השתמשו במהלך הילדות.
שינוי זה כולל את הגעתן לנשיות עם כל הסתירות והקשיים הכלולים בה.
אהבה ותשוקה הם הנושאים הרגשיים העיקריים אצל נשים בוגרות, ועל הנערות למצוא דרך להתמודד איתן.

הנערות משאירות את עולם הילדות מאחור ביחד עם פנטזיות רבות והרגשות של "כל-יכולות".
שינויי הגוף, המתרחשים בגיל זה יכולים לעיתים להפחיד. פרידה מדברים יומיומיים, מוכרים (הרגלים, משחקים, מקומות) יכולים להעציב. אלו יכולים להוביל לשינויים במצבי רוח, להתנהגות חברתית לא מקובלת או לבעיות בלימודים (ולפעמים אף להרחיק לכת מעבר לכך)

ניתן להתייחס לבעיות הנ"ל כמו אל תלונה, המצביעה על קושי לכוון את האנרגיה המינית למטרות לא מיניות, כמו: פעילות אינטלקטואלית, חברתית, אמנותית, או אחרת. הריון בגיל מוקדם יכול להיות תוצאת המהפך שעוברות נערות מסוימות.

חשוב מאד להבדיל בין המשאלה להריון לבין המשאלה לילד, מאחר והן יכולות להופיע בנפרד.
המשאלה לילד מופיעה בשתי רמות: האחת מודעת, שמתחברת להמשכיות, והשניה לא מודעת שמתחברת לנרקיסיזם ולהזדהות עם האם. משאלה להריון קשורה עם הרצון למלאות ולשלמות.
אם רק המשאלה להריון היא המטרה, אזי ההריון נגמר פעמים רבות בהפלה, או שיש נטישה של הנולד.

מה גורם לנערות להיכנס להריון למרות שבדרך כלל יש בידן את כל המידע המיני, כולל היכרות עם אמצעי המניעה? התשובה לכך איננה כללית, אלא ייחודית לכל אחת ואחת מהן. בכל אופן הריונות אלה "מספרים" משהו על הנערות.
הם יכולים קודם כל "לספר" על כך משהו לנערות עצמן. לשם כך הן זקוקות למקום בו יוכלו להרהר במה שקורה להן כדי שיוכלו לתת מובן ומשמעות להריון הזה, ולהחליט אם להמשיכו או להפסיקו.

תמיכת ההורים והמחנכים הכרחית, במקרים אלה, על מנת שהבנות תוכלנה לבחור את הדרך הנכונה לכל אחת ואחת מהן. על המבוגרים לקחת בחשבון שהמידע הוא כלי שימושי ומועיל, אולם תמיד בלתי מספיק, שכן קיימים מרכיבים אחרים שהם לא מודעים ואינם קשורים לרצון.

 

תשלום עבור פניה לטיפול

Nefeshnet Payment
Name:
Email:
alt
| + - | RTL - LTR

All photos credit to ImageBase

Contact Nefeshnet: (972) 050-5629799

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.