נוער

יעוץ להורים של בני נוער ולנעורים\נערות עצמם, על השינויים בגיל התבגרות.
טיפול בדימוי הגוף שלי.
על העצמאות ואוטונומיה עליהם לוחמים בני נוער.
על קבלת השינויים על ידי ההורים.

להלן רשימת מאמרים.

הדפסה

"מדברים מהבטן"

הכותבת: פטריסיה מן-בוטבול

פסיכולוגית רפואית

המרכז הרפואי קפלן

 

"פעם כשהייתי קטן הייתי פוחד מהשירותים ומהחושך שם למטה. הייתי חושב שיש שם מכשפות וכאלה, היום כשאני מרגיש שאני צריך לשירותים, הרגליים לא נותנות לי ללכת לשם". כך הסביר לי אריאל, בן התשע בפגישתנו הראשונה. אריאל סובל מעצירות ואנקופרזיס מגיל חמש והופנה אלי לטיפול במסגרת עבודתי ביחידה הגסטרואנטרולוגית ילדים ונוער בבי"ח "קפלן".

ילדים רבים, כמו אריאל, הסובלים מהפרעות או מחלות המערבות את מערכת העיכול מקבלים מענה בלתי מספק ממערכות התמיכה בקהילה וזקוקים למענה המותאם לקשייהם הייחודיים וכולל התייחסות אל הגוף והנפש יחדיו. שיתוף הפעולה בין השירות הפסיכולוגי והיחידה הגסטרואנטרולוגית ילדים ונוער נובע מתוך ההבנה כי התייחסות ודאגה לצרכים הרגשיים של הילדים ובני משפחותיהם בהקשר מערכתי ועל פי המודל הביו-פסיכו-סוציאלי (Engel, 1977),יביאו לשיפור בהתמודדות שלהם עם מצבים גסטרואנטרולוגים שונים.

 

Read more...
 
הדפסה

בני נוער וההתמודדות הרגשית עם IBD

פטריסיה מן- בוטבול- פסיכולוגית רפואית מומחית בעלת קליניקה לטיפול פסיכו-רפואי בילדים, נוער ומבוגרים ועובדת במערך לפסיכולוגיה רפואית בצבא.

ההתמודדות הכפולה של בני העשרה

התמודדות עם מחלה כרונית בכלל ומחלת מעי דלקתית בפרט - זו משימה לא פשוטה עבור כל אדם. כשמדובר בבני נוער כמוכם, לפעמים ההתמודדות עלולה להיות קשה יותר. אתם נמצאים בשלב משמעותי בחייכם - גיל ההתבגרות על כל המשתמע ממנו: שינויים רבים מתרחשים בגופכם, ברגשותיכם ובסביבה החברתית שלכם. לא די בכך שאתם נדרשים להתמודד עם כל השינויים האלה, עליכם לשלב בתוך 'החגיגה' גם התמודדות עם מחלת מעי דלקתית.

מחלות מעי דלקתיות (Inflammatory Bowel Disease = IBD) פורצות לעיתים קרובות בגיל ההתבגרות (20%-15% מהמקרים מאובחנים עד גיל 20). לפעמים, תסמיניהן של מחלות אלה עלולים להיות מביכים, מגבילים חברתית ואף להוביל לשינויים בהופעה החיצונית. איך מתמודדים עם זה? אמנם  אתם כבר לא ילדים קטנים, אבל גם עדיין לא ממש מבוגרים, ולכן חשוב לעשות קצת סדר בדברים, ולקבל כמה כלים ותובנות, שעשויות לעזור לכם להתמודד עם המחלה, לנהל אותה, ולהבין ש"השד לא נורא כל כך".

 

Read more...
 
הדפסה

מאת ד"ר נעמי מן

ישנה אי הבנה יסודית של האנורקסית עם אמה. האם לא נותנת מה שהבת מבקשת במובן שאין תשובה לאיווי של הבת יחד עם זאת היא מציפה אותה במה שהאם חושבת שבתה צריכה.
מנקודת מוצא של אי הבנה בין איווי לצורך , התרחש בהדרגתיות שינוי באיווי של הבת שלא מקבלת תשובה (אפילו חלקית) לתביעותיה והאמצעי היחידי כדי להתקיים כסובייקט עם איווי זה לסרב לאכול.

המשך קריאה...מניסיון קליני כמה מילים על: אנורקסיה
 
הדפסה

בגיל ההתבגרות, הגוף מתמלא תחושות חדשות ועזות. תחושות אלה מאפשרות קשרים מיניים, היכולים להגיע עד כניסת נערה להריון בלתי מתוכנן. עובדה זו יכולה להוביל, לפעמים, למשבר או למהפך. למה עליה להיכנס למיניות בדרך קשה כל כך?

המשך קריאה...הריון בגיל ההתבגרות
 

תשלום עבור פניה לטיפול

Nefeshnet Payment
Name:
Email:
alt
| + - | RTL - LTR

All photos credit to ImageBase

Contact Nefeshnet: (972) 050-5629799

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.